[Austrija] Nacionalinė Vienos opera – vieta, kur susitinka visi

Nacionalinė Vienos opera. Apie ją ir ten susirenkančius žmones būtų galima parašyti atskirą knygą.

Čia susitinka visi. „Buržujai“, šaltais kaip ledas veidais ir vakarinėmis „Chanel“ suknelėmis, ir varguoliai, už 3 ar 4 eurus nusipirkę stovimus bilietus. Džemperiuoti, džinsuoti… Besijuokiantys iš kiekvienos šmaikštesnės scenos.

Atvaizd0111

Nuskurdusi intelektualė, apsirengusi nutrintą šilkinį kombinezoną ir labai smailianosius, numindytomis nosimis batus. Visą laiką ji prištais „grojo“ kartu su orkestru.

Ir lenkaitės, kurias tūlas vyriškis, sutikęs stoties rajone paklaustų „Vieveil?) (kiek?). visą operą krapščiusios šypsenėles nuo lakuotų nagų ir akivaizdžiai nuobodžiavusios.

Vidutiniokai, iš kurių veidų supranti, kad operoje jie pirmąkart, o bilieto kaina nukenksmino jų piniginę.

Atvaizd0113

Turkai, nusipirkę vienas geresnių vietų balkone už 90 eurų, bet per pertrauką, vietoje restorano, pasirinkę fojė kramsnoti savo atsineštų kebabų. Jų kedai buvo raudoni.

Rytietiškų bruožų vyriškis, nusipirkęs neblogą vietą salėje, o savo motiną, neįgaliojo vežimėlyje, kartu su jos slauge, palikęs salės gale…

Atvaizd0114

Operos pastatas, statytas ir sugriautas per WWII, o paskui vėl atkurtas, priima visus. Beje, scenos užuolaida – nuolat keičiama vis kito menininko kūriniu. Nuotraukoje žemiau šiuolaikinės JAV menininkės darbas.

Atvaizd0120

Tie, kurie vis dėlto nenorėtų rašyti knygos apie ten besilankančius žmones, gali klausytis muzikos ir stebėti spektaklį. O tai – nuostabu. To negalima nei papasakoti, nei aprašyti. Tarsi langas į kitą pasaulį. Net nemėgstančius operos turėtų sužavėti nepaprasta scenografija…

Muzika yra viskas. Muzika, kuriai skambant bėgioja šiurpuliukai.

Atvaizd0116

P.S.: stovimi bilietai 3-4 eurai, ateiti jų pirkti galima ir 1 h. Prieš spektaklį, reikia turėti šaliką, kad galėtum užsiimti vietą. Sąlygos, kaip visada, laukinės.

Atvaizd0112

P.S.2: ačiū nepažįstamam kanadiečiui, padėjusiam atrasti, kur tuos bilietus parduoda. Todėl nepamirškit – klausinėti. Ir nesitikėkit atsakymo iš pirmo karto – dažnas ten toks pat užsienietis kaip ir jūs.

P.S.3: beje, iš pokalbio su kanadiečiu: „Oh, you are from Lithuania? Mmmm… Nice“. Ir iš to „nice“ sakinio pabaigoje supranti, kad žmogus jokio supratimo neturi, kurioje tai pasaulio dalyje… :)

Atvaizd0119

Atvaizd0117
Atvaizd0115
Atvaizd0109
Atvaizd0107
Atvaizd0104

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *