[Estija] Labai nesukompresuoti blynai Talino legendinėje kavinėje „Kompressor“

„Kompressor“ Talino gyventojams yra maždaug tas pats kaip kažkada Vilniaus gyventojams buvo „Pieno baras“ Rotušės aikštėje. Bent jau taip supratome iš ilgų eilių, jaunų veidų ir to, kad vos prabilus apie šią vietą dažno taliniečio veidu nuslenka šypsena: „Jooo…, žinau“.

„Legendary Pancake House“ (kaip prisistato pats baras) atsidūrėme prisiskaitę vieno iš daugelio kelionių gidų. Pastarasis mums žadėjo patį Vanalinn‘o (arba kitaip Talino senamiesčio) centrą, gabalėlį tradicijos ir tikrai skanius blynus didelėmis porcijomis.

Viskas, lyg ir, tiesa. Bet… ne iki galo.

Mes „Kompressor“ šūkį šiek tiek pratęstume ir pridėtume: „Legendary Pancake House for Youth“.

„Kompressor“ yra blyninė. Tiksliau, „creperie“. Porcijos ten išties milžiniškos, o „crepų“ pasirinkimas – apsuka galvą. Saldūs, su sūriu, su mėsa, su uogom, su mėsa ir daržovėm, vegetariški, su varške ir t.t. Meniu – tikrai platus, o ir patys „crepai“ labai skanūs. Beje, meniu yra ir keletas desertų bei kitokių patiekalų, bet kadangi į tą meniu dalį nelabai žiūrėjome – komentarų nežersime.

Dar (gal) puiku yra tai, jog tai, tikriausiai, pati pigiausia viešojo maitinimo įstaiga Talino senamiestyje. Įskaitant ir alų, kuris čia, lyginant su kitomis Talino vietomis, euru ar pusantro pigesnis. Blyną, pavyzdžiui, galite gauti už 4.90 euro, bet jo tikrai užteks net vidutinio sudėjimo vyrukui.

Tiesa, šis faktas labiau puikus tiems, kurie tiesiog nori užkišti urzgiantį skrandį ir išlenkti vieną kitą bokalą alaus. Greitiems pietums prieš dar vieną užsakytą turą – tai puiki vieta. Tačiau jei norite čia praleisti ramų ir patogų vakarą – nepavyks. „Kompressor“ labiau primena kokio didelio fabriko valgyklą. Žinoma, suremontuotą, šiek tiek pajaukintą, bet šiaip ar taip – valgyklą. Didelė salė aukštomis lubomis sovietmečiu perstatytame pastate, su eilėmis medinių stalų ir savitarna – negali priminti nieko kito.

Kad jau pradėjome apie savitarną, tai teks pridurti, jog itin malonaus aptarnavimo tikėtis taip pat nereikia. Svarbu, kad daug neklausinėtumėt, sulaukę savo eilės žinotumėte ko norite ir greitai dingtumėte iš vaizdo atgal prie savo staliuko (kurį, bent jau mums, teko ir pamedžioti).

Kalbant apie vietą, tai ši blyninė tikrai įsikūrusi labai patogioje vietoje. Visai greta Rotušės aikštės, vienoje iš siaurių gatvelių. Skamba gerai? Nelabai… Gatvelė tokia nyki ir niekuo neypatinga, jog lokacijos prasme svarbus tampa tik atstumas. Beje, nors buvome šaltuoju metų periodu, todėl vasaros terasos buvo net ne galvoje, bet kažkodėl įtariame, jog ten toks dalykas – net ir negalėtų egzistuoti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *