filmai apie Tailanda

[Tailandas] 9 filmai, kuriuos verta pažiūrėti prieš kelionę

Jau kažkada esu rašiusi, kad vienas mėgstamiausių mano būdų ruoštis kelionei – filmų žiūrėjimas. Pradedant dokumentika, baigiant komedijomis ar „kino pavasario“ tipo filmais. Vienintelė taisyklė – visi jie turi būti arba susiję su šalimi, į kurią keliauju, arba kurti jos režisierių, aktorių ar scenografų.

Kadangi bilietus į Tailandą nusipirkome gana anksti – laiko turėjau į valias. Iš viso spėjau peržiūrėti kone 15 skirtingų kino filmų, iš kurių jums atrinkau 9. Tuos, kurie man patiko labiausiai, o ir vėliau, grįžus ir patyrus Tailandą pačiai – „paaiškino“ šalį, jos naujas ir senas tradicijas.

9-uką pateikiu tikrai ne iš eilės.

Filmai apie Tailandą:

Beautiful Boxer (2004). Apie Muay Thai boksininką, čempioną, kuris nusprendžia pasikeisti lytį. Kaip visi žinom, transgender Tailande nėra jokia staigmena, o filmas padeda suprasti kultūrinius skirtumus bei kur slypi tolerancija. Beje, šis pastatymas – pagal tikrą istoriją.

https://www.youtube.com/watch?v=Dav45yuScvk

Baan Chan Talok Wai Korn arba Маленький комик с большим сердцем (2010). Labai tailandietiškas filmas, kurį ganėtinai sunku rasti. Apie berniuką, gyvenantį komikų šeimoje ir visiškai neturintį humoro jausmo. Tiesa, šią jo savybę atperka nepaprastas vaiko gerumas. Sakyčiau, kai žmonės kalba tailandiečių šypsenas – šis filmas būtent apie tai.

Ruang Rak Noi Nid Mahasan arba The Last Life In The Universe (2003). Mano favoritas ir visiškai nekomercinis filmas. Apie į savižudybę linkusį japoną, kuris priverstas kurį laiką slapstytis Tailande, gyvendamas su vietine, nuolat žolę rūkančia, moterimi, kurios gyvenime, savaime aišku, taip pat vyksta šiokių tokių tragedijų.

Brokedown Palace (1999). JAV filmas, kuris ypač pravers nepametant galvos. Apie bėdas, susijusias su narkotikais, į kurias gali patekti turistai.

Teddy Bear (2012). Danų filmas apie du ganėtinai skirtingus, bet ir labai panašius dalykus – meilės paieškas ir seks-turizmą. Pastarojo Tailande galima pamatyti labai daug, ypač sėdant į lėktuvą dar Europoje. Tie vieni skrendantys vyrai be kostiumų – tikrai ne verslininkai. Tiesa, šis filmas turi ir keletą gerokai gilesnių poteksčių.

The Beach (1999). Tikriausiai jau matėt, bet prieš skrendant – verta pažiūrėti dar kartą. Beje, atraskit esminę geografinę klaidą! Kai ją pamatai – būna smagu!

The Hangover 2 (2011). Šiaip jau, gal net smagiau žiūrėti tuomet, kai grįžti. Sakykit ką norit apie „kvailą holivudinį“ filmą, bet po kelionės Tailande – pradedi suprasti, kaip jiems ten taip galėjo nutikti…

Anthony Bourdain “Parts Unknown. Thailand”. Ne filmas čia, o laida apie maistą. Pažiūrėti verta, nes žinosit ką valgyti ir ko ne. Plius, pasufleruos gerų vietų ir suprasit, ką reiškia visi tie padažai ant stalo kabokuose.

Lost in Thailand (2012). Šis filmas – priežastis, kodėl į Chiang Mai dabar traukia šimtai kinų turistų. Kinijos režisierių darbas, be proto populiarus namie. Viena vertus – visiška nesamonė, veiksmo filmas aka komedija, bet susižiūri gana nesudėtingai ir smagiai.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *