Odesos katakombos Ukraina

[Ukraina] Odesos katakombos: didžiausias požeminis labirintas pasaulyje

Tikriausiai teko girdėti apie Paryžiaus ar Romos katakombas. Bet šios, palyginus su tomis, kuriomis didžiuojasi Ukrainos pajūrio miestas Odesa – vienas juokas. Odesoje esančios – pačios ilgiausios ir klaidžiausios pasaulyje bei siekia apie 2500 km. Tai beveik toks pats atstumas, kaip nuo Odesos iki Paryžiaus.

Odesos katakombose būta visko – iš ten esančių kasyklų pastatytas beveik visas miestas, ten slėpėsi nusikaltėliai, odesiečiai vykdė nelegalią prekybą, slėpėsi partizanai, prekiauta žmonėmis ir vergais, dalis katakombų sieta su masonais, dar dalyje laikytas vynas ar tiesiog tarnavo kaip rūsiai. Nedidelė dalis atsirado ir kaip turtingųjų tuneliai, skirti nueiti iki jūros – nes kaip gi kilmingos ponios eis per karštį.

Odesos katakombos Ukraina

Dar dalyje, sovietų valdymo metais – padaryti bunkeriai, turėję apsaugoti žmones atominio karo metu. Atskiras bunkeris buvo skirtas ir moterų kelėjimo gyventojoms – juk ką daugiau nei moteris reikia išsaugoti tokiu atveju – žmonių giminę pratęsti reikės…

Odesos katakombos Ukraina

Trumpai tariant – viena įdomiausių patirčių Odesoje, trys valandos praleistos klaidžiuose koridoriuose, kuriuose nėra nei gyvybės, nei garso, nei šviesos. Kur ne kur – per gruntą sunkiasi vanduo, todėl susidaro požeminis lietus (taip, tikras lietus), kai kur – tvyro ežerai. Požemių vedlys (nes gidu jį sunkiai pavadinsi) dar ir psichologinį eksperimentą su mumis atliko, liepęs minutei išjungti žibintuvėlius.

Odesos katakombos Ukraina

Beje, rekomenduoju eiti tik su oficialiomis agentūromis. Katakombos – klaidžios ir tik dalis jų sužymėta žemėlapiuose. Kone kasmet jose kažkas pasiklysta. Dažnai tų žmonių kūnai arba neatrandami, arba atrandami tik po daugelio metų.

Visas albumas – Facebook puslapyje: Odesos katakombos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *