kaip taupyti keliaujant

Kaip taupyti keliaujant: tips & tricks!

Kelionės su turistų grupe, nors ir pamatai bei patiri gerokai mažiau, gali būti gerokai pigesnės nei savarankiškos. Ypač, jei norisi keliauti kiek komfortabiliau, nuveikti daugiau dalykų, o svarbiausia – negaišti daug laiko kelyje. Dažniausiai didžiausius kaštus (tiek finansinius, tiek ir laiko) sudaro transportas bei nakvynės. O jei nesužiūrėjote kelionės biudžeto – pačioje pabaigoje gali tekti ir paliūdėti.

Nepaisant to, visai neseniai įsitikinau, kad taupyti galima ir keliaujant: iš anksto užsisakant paslaugas, susižvejojant akcijas ar… pasinaudojant įvairiais nuolaidų kodas. Šio trečio būdo naudą ypač ryškiai pajutau mėnesį keliaudama JAV. Vienas pažįstamas kelionių blog’eris pasidalino savo taksi programėlių nuolaidų kodais, pvz., Lyft. Kadangi nebuvau jomis naudojusis – susiinstaliavusi gavau nuo 5 iki 10 dolerių kelionėms, o tai New York’e, Washington’e ar Los Angele – labai pravertė. Kadangi keliavom keturiese, galų gale šiuos kodus panaudojom visi ir turėjom daug pigių kelionių taksi.

Taigi, pristatau jums savo mėgstamiausius nuolaidų ir akcijų bei pan. portalus, kurie padeda bent šiek tiek sutaupyti keliaujant.

Transportas

Kad jau užsiminėme apie transportą, pradėkime būtent nuo jo. Jei vis dar niekada nesinaudojote taksi bei pavėžėjimo programėle Taxify – jie veikia ir Latvijoje, ir Estijoje, ir gerokai tolimesnėse šalyse – Čekijoje, Austrijoje, Kanadoje, Australijoje, Gruzijoje, Lenkijoje, Maltoje, Prancūzijoje ir t.t. Visą sąrašą rasite čia [https://taxify.eu/lt/cities-lt/]. O pirmą kartą susiinstaliavę programėlę ir pasinaudoję kodu RHY7M – gausite 4 € nuolaidą kelionei. Kai kuriose šalyse – to daugiau nei pakanka.

Kita populiari pavėžėjimo programėlė – Uber. Ji veikia panašiu principu kaip ir “Taxify” tik yra kiek populiaresnė Vakarų šalyse. Vėlgi, JAV puikiai suveikė promo kodai ir galimybė gauti nuolaidą pirmiems važiavimams. Siūlau šiuos kodus: per nuorodą – https://www.uber.com/invite/yqzu4d arba per kodą – yqzu4d.

O jei keliaudami norite važinėtis ne taksi, o patys išsinuomoti automobilį – pravers nuolaidų sistema Bonusway. Tiesiog užsiregistruojate svetainėje per šią nuorodą – https://www.bonusway.lt/?pr=5717 (jei pasinaudosit šia – po pirmo pirkimo gausit papildomą 3 eurų bonusą) – ir per Bonusway.lt tinklalapį einate į RentalCars.com. Renkatės, nuomojatės kaip paprastai, apmokate, o galiausiai – susigrąžinate 3% išleistos sumos per “Bonusway”. Išbandyta, tikrai veikia, nuomos kainos, dėl to, kad atėjote per “Bonusway” – nekyla. Sukaupiat “Bonusway” bent 10 eurų – ir galit juos išgryninti arba į savo banko sąskaitą, arba į PayPal.

Nakvynė

Nakvynių rezervacijoms, priklausomai nuo šalies, dažniausiai naudoju kelis tinklalapius. Tai AirBnB, Booking, mano neseniai pamėgtas Hotels.com ir, jau minėtas, Bonusway (kurio dėka gaunu papildomą nuolaidą pirkdama iš pirmų dviejų).

AirBnB yra tiesiog fantastiškas tada, kai keliaujate vienas ir nenorite permokėti už viešbučio kambarį (juk vienviečiai kainuoja, kartais, tiek pat kiek dviviečiai), o hosteliams esat per senas. Tada imat room in shared appartment ir iš savo host’o dar ir sužinote daug įdomybių apie tai, kur nueiti, ką paragauti ir pan. Ne ką mažiau AirBnB tinka ir tada, kai keliaujat su šeima ir draugais ir norit visų buto patogumų – tada tiesiog renkatės viso buto nuomą. Tiesa, kainos AirBnB labai varijuoja, priklausomai nuo šalies. Kartais jos gali būti gerokai žemesnės nei viešbučių, bet kai kuriuose miestuose – už unikalesnę nakvynės vietą paklosite ir gerokai didesnes nei įprasta sumas. Šiaip ar taip, jei dar niekada nekeliavote su AirBnB – dalinuosi nuolaidos kodu. Užsiregistravę AirBnB svetainėje per šią nuorodą gausite net 30 eurų savo pirmai kelionei, kas šioje svetainėje tikrai padori suma: www.airbnb.com/c/ltyrilili.

Bonusway.lt jau minėjau prie automobilių nuomos, bet lygiai taip pat sėkmingai juos galima naudoti ir nakvynės radimui. Sistema veikia taip pat, nuo kiekvieno įsigijimo per šį portalą iš Booking.com, Hotels.com, Hotels Combined, Agoda ar Park Inn – atgal gaunate nuo 2,5% iki 4,5% sumokėtos sumos. Jei užsiregistruojate svetainėje per šią nuorodą: https://www.bonusway.lt/?pr=5717 – po pirmo pirkimo gausit papildomą 3 eurų bonusą. Visa kitaip – taip pat. Per Bonusway.lt tinklalapį einate į pasirinktą nakvynės nuomos portalą, renkatės, viską darot kaip paprastai, o galiausiai – susigrąžinat savo bonusą. Tikrai veikia, nuomos kainos, dėl to nekyla. Sukaupiat “Bonusway” bent 10 eurų – ir galit juos išgryninti arba į savo banko sąskaitą, arba į PayPal.

Tiesa, jei dėl vienų ar kitų priežasčių nenorite atgauti bonuso per Bonusway – nuolaidų galima gauti ir kitais būdais. Aš renku taškus per Hotels.com (tiesa, tada reikia išties daug keliauti, nes jie greit baigiasi) arba naudojuosi specialiomis Booking.com nuolaidomis, kurias ir jūs galite gauti. Pasinaudoję šia nuoroda po viešnagės atgausite 10% sumos: https://www.booking.com/s/11_6/34d19f43.

Maistas

Jei kelionės biudžetas išties nedidelis – paprasčiausias patarimas būtų pirkti iš parduotuvių, gamintis patiems ar bent jau rinktis greitą gatvės maistą. Jei, vis dėlto, norite pasėdėti restorane – tuomet padės grupinių pirkimų portalai (kažkas panašaus į mūsų Beta.lt). Jų yra kone visose šalyse, tiesiog reikia gerai pagooglinti. Pavyzdžiui, New York’e gavome nuostabiausią deal’ą meksikietiškam maistui, kuris žmogui su vienu gėrimu atsiėjo vos 10 dolerių. Su itališku grupinių pirkimų portalu teko pavargti, nes per Chrome vertėmės iš italų į anglų, bet pica Romos centre su vyno buteliu taip pat kainavo grašius.

Kitas būdas – maisto užsakymo programėlė Wolt. Nors ji skirta ne tam, bet tikrai praverčia keliaujant. Viena vertus, naudojantis ja pirmą kartą, įvedus nuolaidos kodą gaunate arba nemokamą pristatymą, arba pinigų, kuriuos galite išleisti (pavyzdžiui, galite pasinaudoti kodu: 1GAV). “Wolt” siūlo ne tik pristatymą, bet ir galimybę užsisakyti iš anksto ir atėjus į restoraną bei prisėdus prie staliuko – gerokai greičiau gauti savo užsakymą (o ir atsiskaityti iš savo sąskaitos per aplikaciją, kas yra pigiau dėl valiutų konvertavimo dalykų). Puiku ir tai, kad jie nuolat turi įvairiausių deal’ų, o jūs matote visas kainas, todėl išsirinkti – gerokai lengviau.

Bilietai

Įsigyti pigesnių skrydžių bilietų galima nuolat laukiant nuolaidų ir stebint avialinijų socialinių tinklų kanalus (kas yra, tikriausiai, vienas geriausių būdų). Tiesa, tokiu atveju, dažnai, turite būti labai lankstus ir galėti išvykti ganėtinai greitai, vidury savaitės ir pan. Jei tokio lankstumo neturite – gauti gerą skrydžio kainą kiek sunkiau, bet įmanoma.

Vienas iš būdų – nuolaidų kuponai ir jau minėtas Bonusway. Pasinaudoję šia nuoroda: https://www.bonusway.lt/?pr=5717, užsiregistruojate sistemoje ir bilietus su AirTickets, Lufthansa ar net visai ne apie skrydžių bilietus GoEuro, perkat susigražindami dalį išleistos sumos. Bonusway pravers net ir tuomet, jei keliaujate su Novaturu, nes taškai kaupiami ir už juos.

O tam, kad atrasčiau geriausius bilietus dažniausiai naudojuosi http://matrix.itasoftware.com/, nes per šį tinklalapį galima rinktis kelis oro uostus (kartais keliaujant nėra taip svarbu, į kurį oro uostą atskrisite), valstybes ir pan. Plius, galingas agregatorius išties išieško geriausių pasiūlymų.

Biudžetas

Keliaujant – ganėtinai lengva pamesti skaičius. Ypač, jei keliaujate su draugais – vieną kartą sumoka vienas, kitą kitas, lapelių ir čekių bei skolų raštelių skaičius tik didėja, kol tampa nebesuvokiamas. Todėl noriu parekomenduoti nemokamą telefono aplikaciją, kurią naudojam kelionėse su draugais. Tai – “Splitwise. Programėlė ištvėrė net ir mėnesį JAV bei nepadėjo mums pasiklysti. Nors sinchronizuoja įvestas sumas tik tuomet, kai prisijungiate prie interneto, bet net ir tai – nesutrukdė išlaikyti teisingų balansų. Sumas įsivesdavome bet kada, o prisijungus – “sukrisdavo” skolos arba skolininkai. Man ji patinka ir tuo, kad rodo, kiek pinigų esi išleidęs iš viso, o tai padeda susivokti kiek jų dar liko banko sąskaitoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *