keliones sveicarija bernas

[Šveicarija] Kone trisdešimtmetį gyvuojanti alternatyviosios kultūros “skylė” Berne – ‘Reitschule Bern’

Ir jei kada netikėtai (ar tikėtai) atsidursite Šveicarijoje ir dar būtent Berne – būtinai užsukite į ‘Reitschule Bern’, tikriausiai, svarbiausią alternatyvios kultūros vietą mieste. Pastatą atskirsite labai lengvai iš grafičiais nupaišyto fasado.

reitschule bern keliones sveicarija
Tai tikrai mėgstama jaunimo ir vyresniųjų ‘alternatyvistų’ susitikimų vieta

Čia vyksta parodos, koncertai, performansai, blusturgiai ir viskas, kas tik įmanoma. Žinoma, kaip ir visose vietose, kur susiburia itin daug žmonių – duoda ir pavalgyti ganėtinai skanaus ir, lyginant su kitomis šveicariškomis kainomis, pigaus maisto. Maistas, beje, nelabai alternatyvus, greičiau toks “hipster”…

Trumpai tariant, ši vieta – tikrai unikali patirtis, kurią verta išbandyti Berne. Ir jei baugina nuotraukos – išties saugi.

keliones sveicarija bernas
Rasite ir hipsteriško maisto

Jei nors šiek tiek mokate vokiškai, lengvai atspėsite, kad “reitschule” reiškia jojimo mokyklą. Taip, pirminė pastato paskirti buvo būtent tokia.

Pastatas pastatytas dar 1897 m. ir ilgai naudotas pagal paskirtį, kol galiausiai netapo sandėliu. BET jau net 80-aisiais (kol mes net nesvajojome apie alternatyvią kultūrą) jame pradėjo rastis kultūros centro užuominų.

keliones sveicarija bernas
Dieną dažnai būna kiek ramiau… :)

Kelis kartus uždarytas (miesto valdžia nepateisino gana chaotiško centro valdymo) maždaug nuo 1987 m. šis kultūros centras veikia maždaug taip pat iki šiol. Bent jau, su panašiomis idėjomis.

keliones sveicarija bernas
Išties įdomus bruzdesys

Tinklalapis susidomėjusiems: http://reitschule.ch/reitschule/
Ir, žinoma, Facebook: https://www.facebook.com/Reitschule/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *